Testujeme nejlepší sady nádobí. Nechte si poradit našim testem 15 těch nej


Kvalitní nádobí je základem úspěšného vaření. Samozřejmě je možné dobře uvařit i v pár náhodných kusech nádobí, které ani nejsou z jedné sady. Sada nádobí má však své nesporné výhody.

  • Nádobí z jedné sady do sebe hezky pasuje, lze vrstvit na sebe a dobře uskladnit.
  • V rámci sady nádobí mají všechny nádoby stejné dno, a tak se ohřejí stejně rychle. V praxi to znamená, že nemusíme složitě odhadovat, za jak dlouho se ten a onen hrnec rozehřeje a kdy se v něm začne jídlo připalovat.
  • U sady nemusíme přemýšlet, zda daný hrnec může do myčky, zatímco jiný musíme čistit ručně.
  • Každý kuchař to zná, při vaření občas panuje chaos. Jeden hrnec potřebujeme přesunout, z jiného slít vodu a než se nadějeme, spálíme si ruku. Sady však mívají úchyty ze stejného materiálu a je tak jasné, že buď chňapku potřebujeme, anebo nikoli.

Dobrá sada nádobí vydrží dlouhá léta a ušetří čas i energii. A koneckonců nikde není psáno, že nás sada nádobí musí vyjít draho. Při výběru nádobí je třeba zohlednit cenu, ale i kvalitu materiálu, ze kterého jsou hrnce vyrobeny a v neposlední řadě také typ sporáku.

Sady nádobí se vyrábí z několika základních materiálů a mají různý počet kusů do sady. Některé obsahují pouze hrnce, jiné i pánve, omáčníky a další. Jak posoudit kvalitu sady nádobí a jak se při výběru orientovat?

Vítěz testu spotřebitelů roku 2020

Vítěz testuTescoma 725013.00 HOME PROFI 13 ks

Sada nádobí HOME PROFI je ideální pro použití v domácnostech i profesionálních kuchyních.Více info zde
★★★★★

Cena: 4 499 KčZobrazit nabídku
Lidovka4Home Destiny 10 ks

Sada nerezového nádobí Destiny je vyrobena z kvalitní ušlechtilé nerezové oceli s exkluzivním leštěným povrchem, která zajistí vysokouVíce info zde
★★★★★

Cena: 949 KčZobrazit nabídku
Zlatá střední cestaTescoma Ultima 780610 10 ks

Sada nádobí ULTIMA, 10 ks
Nádobí ULTIMA je aktuálně bezpochyby nejdokonalejším nádobím z nerezavějící oceli na světě. Přináší totižVíce info zde
★★★★★

Cena: 4 409 KčZobrazit nabídku
Pro náročnýTescoma PRESIDENT 780210 10 ks

Jaké je vařit s PRESIDENTEM? Naprosto luxusní! Nádobí PRESIDENT totiž představuje vše, po čem jste kdy v kuchyni toužili. Atraktivní designVíce info zde
★★★★★

Cena: 4 999 KčZobrazit nabídku

Co obsahují sady nádobí?

Menší sady nádobí se skládají ze dvou hrnců či hrnce a pánve. Pro rodinné vaření tyto sady nestačí. Vhodné jsou spíše pro studenty nebo ty kdo žijí sami a jídlo si spíše ohřívají, než by vařili.

Základní sady jsou již zajímavější a obsahují kolem deseti kusů nádobí. Obvykle obsahují rendlík, tři druhy hrnců různých velikostí a pánev. Každý kus bývá doplněn o pokličku.

Některé sady bývají doplněny o další kusy nádobí jako je mlékovar či druhá pánev jiné velikosti.

Nejlepší sady nádobí podle testu spotřebitelů v roce 2020

1. místo

Tescoma Ultima 780610 10 ks

Sada nádobí ULTIMA, 10 ks
Nádobí ULTIMA je aktuálně bezpochyby nejdokonalejším nádobím z nerezavějící oceli na světě. Přináší totižVíce info zde
★★★★★

Cena: 4 409 KčZobrazit nabídku
2. místo

G21 Gourmet Miracle 9 ks

Celonerezová sada s nepřilnavým povrchem GREBLON® C3+ zaujme na první pohled unikátní vnitřní vrstvou nerezového nádobí G21 Gourmet Miracle.Více info zde
★★★★★

Cena: 3 198 KčZobrazit nabídku
3. místo

Tefal Ingenio Essential L2009702 20 ks

Sada nádobí  Tefal Ingenio Essential L2009702 20 ks

Inovativní nápad od Tefalu, který činí nádobí geniálně univerzálním – bohatý 20-dílnýVíce info zde

★★★★★

Cena: 2 969 KčZobrazit nabídku
4. místo

Tefal Duetto A705A835 7 ks

– S řadou Tefal Duetto objevte výrobky s dlouhou životností, které jsou ideální pro náročné každodenní vaření. Jsou rovněž praktické díkyVíce info zde
★★★★★

Cena: 1 990 KčZobrazit nabídku
5. místo

Lamart LTSSSET8 8ks

SADA NÁDOBÍ ELEGANT | LTSSSET8 Sada nádobí 8 dílů ELEGANT Vyrobeno z prvotřídní nerezavějící oceli Designové nerezové nádobí vyrobeno zVíce info zde
★★★★★

Cena: 978 KčZobrazit nabídku
6. místo

Tefal H055SC74 Elementary 12 ks

Sada nerezového nádobí Tefal Elementary H055SC74  disponuje silným odolným třívrstvým dnem Induction. To zajišťující dokonalé rozloženíVíce info zde
★★★★★

Cena: 2 799 KčZobrazit nabídku
7. místo

Blaumann Gourmet line 12 ks

Dejte jednou provždy sbohem starým a opotřebovaným hrncem. Nejenže špatně vypadají, ale vaření s nimi vás stojí mnohem více peněz a nesplňujeVíce info zde
★★★★★

Cena: 1 599 KčZobrazit nabídku
8. místo

BerlingerHaus Carbon Metallic Line 15 ks

Konečně vaření bez starostí – prvotřídní nepřilnavý povrch, na kterém se jídlo nepřipálí!

Jde o mimořádně kvalitní sadu se stylovýmVíce info zde

★★★★★

Cena: 3 518 KčZobrazit nabídku
9. místo

Tefal Intuition A702SC84 10 ks

Intuice, elegance a jednoduchost pro každodenní vaření!

S řadou Tefal Intuition objevte výrobky s dlouhou životností, které jsou ideální proVíce info zde

★★★★★

Cena: 2 159 KčZobrazit nabídku
10. místo

DMS Germany DMS-TSE2015C 15 ks

Všestranná 15-ti dílná sada nerezových hrnců a pánví s nepřilnavým povrchem a dlouhou životností od německé značky DMS.

Sada je vyrobenaVíce info zde

★★★★★

Cena: 2 999 KčZobrazit nabídku
11. místo

4Home Destiny 10 ks

Sada nerezového nádobí Destiny je vyrobena z kvalitní ušlechtilé nerezové oceli s exkluzivním leštěným povrchem, která zajistí vysokouVíce info zde
★★★★★

Cena: 949 KčZobrazit nabídku
12. místo

TESCOMA PRESIDENT Stone 8 ks

Hrnec, pánev i pekáč v jednom – objevte nádobí PRESIDENT Stone, které navždy změní vaše vaření   Skvěle se osvědčil na pánvích, a protoVíce info zde
★★★★★

Cena: 3 999 KčZobrazit nabídku
13. místo

Kolimax Professional 10 ks

Druh ohřevu: elektrika; indukce; keramika; plyn Počet hrnců v sadě: 5 Počet poklic (ks): 5 Skleněné poklice: ANO Nerez poklice: NE Pánve: NE OdnímatelnáVíce info zde
★★★★★

Cena: 3 790 KčZobrazit nabídku
14. místo

Tescoma 725013.00 HOME PROFI 13 ks

Sada nádobí HOME PROFI je ideální pro použití v domácnostech i profesionálních kuchyních.Více info zde
★★★★★

Cena: 4 499 KčZobrazit nabídku
15. místo

Tescoma PRESIDENT 780210 10 ks

Jaké je vařit s PRESIDENTEM? Naprosto luxusní! Nádobí PRESIDENT totiž představuje vše, po čem jste kdy v kuchyni toužili. Atraktivní designVíce info zde
★★★★★

Cena: 4 999 KčZobrazit nabídku

Co při výběru sady nádobí zohlednit?


Druh ohřevu

Každá domácnost vaří na jiném zdroji tepla. Někdo má ještě kamna, jiný plynový sporák, další vaří na sklokeramické či indukční desce. To, na čem vaříte, při výběru musíte zohlednit ze všeho nejdříve. Zatímco sada nádobí na indukční desku lze zároveň použít na všechny ostatní typy ohřevu, naopak to není možné. Pro ohřev na indukční desce je nezbytné feromagnetické dno se silnou vrstvou hliníku, který pomáhá rozvést nastupující teplotu po celém dnu. Sada nádobí, která není pro tento typ ohřevu určena, na ni použít nelze. Při výběru vždy sledujte popisek: nádobí na indukci. 

Úchyty

Různé sady mají různé úchyty. Šikovné jsou sady nádobí s odnímatelnou rukojetí. Jednak je tak lze snáze ukládat ve skříňce. Vybrané druhy navíc můžeme vložit také do trouby, čímž můžeme nahradit pekáč.

Další kapitolou jsou ucha hrnců. Plastová ucha nemůže dát do trouby, ale během vaření se o ně nespálíme. Stejně tak se ale nespálíme o nerezová dutá ucha. Kuchyňské chňapky si musíme vzít vždy u litiny a smaltu.

Poklice

Poklice jsou nedílnou součástí hrnců. Usnadňují proces vaření a pomáhájí s úsporou za energie. Skleněné poklice představují tu výhodu, že skrz ně můžeme sledovat vaření. 

Materiál

Nerezové sady nádobí

Nerez je u nádobí bez debat nejoblíbenějším materiálem. Nerez má totiž téměř neomezenou životnost a nenáročnou údržbu. Nerez je odolný vůči pachům a mechanickému poškrábání. Platí, že čím silnější tloušťka stěny, tím kvalitnější hrnec je.

Tip jak poznat kvalitní nerez: Sledujte dno nádobí, kde je vyznačena kvalita každého kusu. Nejvyšší kvalita nerezové oceli nese označení 18/8, 18/10, 18/12 – tato čísla vyjadřují poměr chromu a niklu v oceli, např. nerezová ocel 18/10 znamená, že ocel obsahuje navíc 18% chromu a 10% niklu. Nikl velmi dobře odolává korozi, proto je v nerezovém nádobí velmi důležitý.

Smaltované sady nádobí

Smalt je u hrnců tradičním materiálem. Výhodou je odolnost proti vysokým i nízkým teplotám, smalt dlouho akumuluje teplo. Podobně jako u nerezu má smalt dlouhou životnost. Je odolné proti poškrábání. Je však třeba nakládat s ním opatrně, je totiž náchylný na poškození při pádech a nárazech. Smaltované nádobí nemá sendvičové dno, a tak může snáze docházet k připalování. Navíc se pomaleji nahřívá.

Litinové sady nádobí

Litinové nádobí je masivní, těžké a bytelné. Dobře udržuje nahromaděné teplo. Je třeba dbát, aby se nepoškrábalo. Existují dva druhy litinového nádobí:

Surová litina (směs železa a uhlíku) – je náchylná na oxidaci, a může zrezivět. Je potřeba ji používat častěji a udržovat ji mastnou.

Smaltovaná litina – díky smaltu je litinové nádobí odolnější vůči mycím solím v myčce a kyselinám z potravin. Smaltovaná litina umožňuje různá barevná provedení.

Měděné sady nádobí

Měděné nádobí má skvělé tepelné vlastnosti. Ovšem pozor. Měď je v nadměrném množství pro člověka toxická, a celoměděné nádobí se tak již nepoužívá. Měděné nádobí je proto z vnitřní strany potahováno cínem nebo nerezovou ocelí, zatímco vnější strana bývá potahována mědí, která zajistí optimální využití své teplené vodivosti. Měděné nádobí je velmi oblíbené u šefkuchařů. Vlivem změny teploty mění barvu, čímž kuchařům umožňuje perfektní přehled nad připravovaným pokrmem. Při správném zacházení vydrží celý život, tomu však odpovídá vyšší pořizovací cena.

Titanové sady nádobí

Titanové nádobí je také velmi drahé. Je třeba si dávat bedlivý pozor na kvalitu a cenu. Dobré je držet se někde uprostřed cenové hladiny a vyhnout se tomu nejlevnějšímu i tomu předraženému.

Titanové nádobí se v žádném případě nevyrábí lisováním. Poctivé titanové nádobí se ručně vylívá metodou gravitačního ručního lití do kokilové formy. Tělo všech titanových nádobí je tvořeno slitinou nebo litinou hliníku.

Titanové nádobí je ošetřeno protikorozní a protioxidační povrchovou úpravou, která je ještě vytvrzena titanem. Výhodou je vysoká odolnost a nepřilnavost. V titanových hrncích není třeba používat tuk. Dno titanového nádobí se nikdy nezdeformuje. Velice rychle se prohřeje a dlouho udží teplo. Titanové hrnce jsou zkrátka hrnce, které vydrží celý život.

4 nejlevnější a nejlepší sady nádobí

1. místo

Apetit Apetit 10 ks

Sada nerezového nádobí. Sada hrnců na vaření je vyrobena z nerezu. Poklice jsou skleněné s otvorem pro odvod páry a černými úchyty.Více info zde
★★★★★

Cena: 769 KčZobrazit nabídku
2. místo

Lamart LT1036 3 ks

Sada nádobí
Vyrobeno z prvotřídní nerezavějící oceli.
Designové nerezové nádobí vyrobeno z prvotřídní nerezavějící oceli, opatřenoVíce info zde
★★★★★

Cena: 779 KčZobrazit nabídku
3. místo

Banquet Celeste 12 ks

– Hrnce, rendlík i pánev mají čiré skleněné poklice s plastovými úchyty.

– Hrnce lze použít na všechny typy varných desek mimo indukce.

Více info zde

★★★★★

Cena: 796 KčZobrazit nabídku
4. místo

Berlingerhaus Beige Stone Touch Line BH-1187 3 ks

Sada nádobí s mramorovým povrchem 3 ks Beige Stone Touch Line BERLINGERHAUS BH-1187 – materiál: kovaný hliník / nerez
– nerezové rukojeti, odnímatelnéVíce info zde
★★★★★

Cena: 798 KčZobrazit nabídku

Co určuje kvalitu sady nádobí?

Kvalitu nádobí určuje schopnost vést teplo. To ovlivňuje tloušťka dna a stěn. Čím jsou silnější, tím lépe. Velmi důležitý je materiál dna. To může být sendvičové či kapslové.

Sedvičové dno

Ke dnu hrnce se přivaří hliníkový disk, který tvoří základ hrnce. Hliník je vhodným materiálem, rychle kumuluje a rozvádí teplo. Na disk se následně pod velkým tlakem a vysokou teplotou připevní další disk z nerezové oceli s vyšším obsahem železa. Takové dno vzniklé spojením více vrstev materiálů pak označujeme jako sendvičové. Sendvičové dno je vhodné především pro plynové sporáky, kde dochází k rychlému nárůstu teploty a rychlému zahřátí dna.

Kapslové dno

Základem kapslového dna je hliníkový disk, který je uzavřen v pouzdře. Pouzdro je vyplněné vakuem a je připevněné ke spodu hrnce.

Pokud přidáme další disk z nerezové oceli k hliníkovému, je hrnec použitelný na indukci a vznikne tzv. kapslové sendvičové dno. Kapslové dno je vhodné pro vaření na elektrice, sklokeramice, v případě přidání nerezového disku i pro indukční vařiče, tedy pro pomalejší vzestup teploty. Pokud není kapslové dno kvalitní, může se postupně deformovat.

Jak vybrat sadu nádobí?

U výběru zohledněte, kolik a jak velkých hrnců potřebujete pro pohodlné vaření a současně i typ sporáku. Sada nádobí by měla být kvalitně zpracovaná, odolná a především zdravotně nezávadná. Máte-li myčku, měly by být jednotlivé kusy umyvatelné v myčce. Nejlepší hrnce mají praktické vychytávky jako pohodlně uchopitelné úchyty, odnímatelnou rukojeť či nakreslené rysky, abyste věděli, kolik máte v hrnci vody bez nutnosti použití odměrky.